Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
40 Rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej

40 Rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej

27 czerwca 2021 roku, w Różanymstoku odbyły się uroczystości związane z 40 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

Tego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej zebrały się tysiące wiernych. Wielu z nich przybyło do Różanegostoku pieszo, uczestnicząc w Pieszej Pielgrzymce Różanostockiej, która wyruszała z Białegostoku i wielu innych miejscowości Archidiecezji Białostockiej.

Dziękczynnej Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, w obecności biskupa Henryka Ciereszko, Inspektora Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej ks. Tadeusza Jareckiego, a także kilkudziesięciu koncelebransów.

Na tę uroczystość specjalne pozdrowienie do wiernych skierował papież Franciszek, a także przesłał apostolskie błogosławieństwo.

Na zakończenie Mszy Świętej Nuncjusz Apostolski pobłogosławił nową szatę na obraz Matki Bożej Różanostockiej, wykonaną ze szlachetnych metali i kamieni, jako wotum dziękczynne wiernych za okazywane wstawiennictwo i macierzyńską miłość Maryi Wspomożycielki. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie, włączyli się w dzieło przygotowania Szaty dla Maryi, jak i przebieg całej jubileuszowej uroczystości!

Źródło: www. rozanystok.pl/aktualnosci