Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Jubileusz w Płocku

Jubileusz w Płocku

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku, w Płocku, przeżywaliśmy jubileusz 40-lecia Centrum Lokalnego Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic.
Głównym punktem obchodów była Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię
wikariusz inspektora ks. Przemysław Solarski. Razem z księdzem wikariuszem, najświętszą Ofiarę sprawowali: delegat inspektorialny SSW ks. Henryk Bonkowski i delegat lokalny SSW ks. Sylwester Groń.
We Mszy św. uczestniczyła  delegatka inspektorialna siostra Teresa Nowak, Rada Prowincjalna SSW na czele z p. koordynator Elżbietą Gawłowską, przedstawiciele Centrum Lokalnego z Kutna – Woźniakowa i oczywiście członkowie miejscowej wspólnoty wraz z rodzinami.

Po Mszy św. w kawiarence parafialnej odbyła się agapa z udziałem zaproszonych gości i miejscowej Wspólnoty. Zapach ciast i herbaty oraz dźwięki gitary ks. Henryka, tworzyły piękną i niepowtarzalną rodzinną - salezjańską atmosferę.
W tym miejscu chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za przybycie i uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję za wszystko ks. Wiesławowi Kani - dyrektorowi i zarazem proboszczowi parafii przy, której działa nasze Centrum Lokalne SSW i ks. Sylwestrowi Groniowi naszemu duchowemu opiekunowi.
Dziękuję Salezjanom Współpracownikom z Płocka, szczególnie tym, którzy składali przyrzeczenia 11.06.1978 roku. Podczas wręczania okolicznościowych dyplomów, nie zabrakło wzruszeń i wspomnień tamtych dni z przed 40 laty, kiedy to na ręce delegata inspektorialnego ks. Józefa Króla, grupa kandydatów złożyła Przyrzeczenie Apostolskie.  

W dniu naszego jubileuszu, rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Aleksandriny Marii da
Costa po domach salezjanów współpracowników z naszej Wspólnoty. Relikwie wraz z obrazem, modlitewnikiem i księgą pamiątkową będą w Płocku do 31.07.2018 roku.

 Sławomir Krysiak