Warning: A non-numeric value encountered in /ssw_new/templates/as002091free/includes/includes.php on line 78
Płock

W piątek 31 maja 2019r. w święto Nawiedzenia NMP oraz miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko w Płocku na Stanisławówce, podczas mszy św. o godz. 18.00 odbyła się uroczystość, podczas której troje aspirantów : Halina Rutkowska , Wacław Kałużny oraz Andrzej Szymański , w obecności całej Wspólnoty, złożyli przyrzeczenia i zostali przyjęci do Rodziny Salezjańskiej. Wszyscy pozostali Współpracownicy dokonali odnowienia przyrzeczeń.

Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył ks. Henryk Bonkowski - Delegat Inspektorialny, który również wygłosił homilię. Współkoncelebransami byli ks. Sylwester Groń – Delegat Lokalny oraz pozostali księża z płockiej Wspólnoty.

W ceremonii przyjęcia nowych członków uczestniczyli również : Elżbieta Gawłowska z Łodzi – koordynator prowincjalny SSW i Mateusz Waligórski. Pani Elżbieta wręczyła przyjętym osobom specjalne legitymacje, pamiątkowe znaczki oraz Program Życia Apostolskiego.

Po skończonej mszy św. wszyscy udaliśmy się na mały poczęstunek do parafialnej kawiarenki ,w której nie zabrakło ciepła, radości , wspólnych zdjęć oraz śpiewu przy akompaniamencie gitary ks. Henryka.

W imieniu nowych członków CL w Płocku dziękuję wszystkim za przybycie i wspólne zorganizowanie tak pięknej i podniosłej uroczystości.

Sławomir Krysiak
Koordynator Wspólnoty

Dnia 25 kwietnia 2019 roku, w 89 roku życia, odeszła do Pana Salezjanka Współpracownica śp. Jadwiga Częstochowska z Centrum Lokalnego przy Parafii św. Stanisława Kostki w Płocku.

Jadwiga Częstochowska do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników wstąpiła 11 czerwca 1978 roku. Od tej pory brała bardzo aktywny udział w życiu Stowarzyszenia zarówno na szczeblu lokalnym jak i prowincjalnym. Przez kilka kadencji pełniła funkcję Koordynatora Lokalnego. Uczestniczyła w Studiach Formacyjnych i organizowała dni skupienia dla lokalnej Wspólnoty SSW.

Przez ponad 30 lat w każdy poniedziałek, po wieczornej mszy świętej, prowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ojczyzny.

Z ogromnym zaangażowaniem zorganizowała i jeszcze do niedawna prowadziła Bibliotekę Parafialną. Artykuły jej autorstwa publikowały czasopisma :

„Nostra”, „List Rodzinny”, „Nasza Droga”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) o godz. 15.00 w kościele Św. Stanisława Kostki w Płocku.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Salezjanie Współpracownicy z Centrum Lokalnego w Płocku

W sobotę 4.08.2018 r. odeszła do Pana w wieku 82 lat Helena Karaśkiewicz ze Wspólnoty SSW w Płocku.

Pogrzeb odbył się w czwartek 9 sierpnia 2018r. w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku . Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sylwester Groń SDB.
W dn. 30.czerwca 1996r na uroczystej mszy św. zmarła p. Helenka złożyła przyrzeczenia przynależności do Wspólnoty Salezjańskiej

Przez ten cały okres , czynnie uczestniczyła w życiu Stowarzyszenia – szczególnie w uroczystościach Bożego Ciała, przy przygotowaniach ołtarzy.

Wspierała Salezjanów modlitwą , ofiarowanym cierpieniem i poprzez solidarność ekonomiczną.

Chętnie uczestniczyła w życiu Wspólnoty , zawsze życzliwa , pogodna, uśmiechnięta , gotowa pośpieszyć z pomocą każdemu, kto tego potrzebował

Za wszystko to serdecznie dziękujemy i … żegnamy

Prosimy również zmarłą Panią Helenkę , by orędowała przed Panem Bogiem i prosiła o wszelkie łaski dla całej Rodziny Salezjańskiej
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku, w Płocku, przeżywaliśmy jubileusz 40-lecia Centrum Lokalnego Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic.
Głównym punktem obchodów była Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię
wikariusz inspektora ks. Przemysław Solarski. Razem z księdzem wikariuszem, najświętszą Ofiarę sprawowali: delegat inspektorialny SSW ks. Henryk Bonkowski i delegat lokalny SSW ks. Sylwester Groń.
We Mszy św. uczestniczyła  delegatka inspektorialna siostra Teresa Nowak, Rada Prowincjalna SSW na czele z p. koordynator Elżbietą Gawłowską, przedstawiciele Centrum Lokalnego z Kutna – Woźniakowa i oczywiście członkowie miejscowej wspólnoty wraz z rodzinami.

Po Mszy św. w kawiarence parafialnej odbyła się agapa z udziałem zaproszonych gości i miejscowej Wspólnoty. Zapach ciast i herbaty oraz dźwięki gitary ks. Henryka, tworzyły piękną i niepowtarzalną rodzinną - salezjańską atmosferę.
W tym miejscu chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za przybycie i uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję za wszystko ks. Wiesławowi Kani - dyrektorowi i zarazem proboszczowi parafii przy, której działa nasze Centrum Lokalne SSW i ks. Sylwestrowi Groniowi naszemu duchowemu opiekunowi.
Dziękuję Salezjanom Współpracownikom z Płocka, szczególnie tym, którzy składali przyrzeczenia 11.06.1978 roku. Podczas wręczania okolicznościowych dyplomów, nie zabrakło wzruszeń i wspomnień tamtych dni z przed 40 laty, kiedy to na ręce delegata inspektorialnego ks. Józefa Króla, grupa kandydatów złożyła Przyrzeczenie Apostolskie.  

W dniu naszego jubileuszu, rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Aleksandriny Marii da
Costa po domach salezjanów współpracowników z naszej Wspólnoty. Relikwie wraz z obrazem, modlitewnikiem i księgą pamiątkową będą w Płocku do 31.07.2018 roku.

 Sławomir Krysiak